- - = = Články | Akce | Fotoreporty | Links = = - -
EAGLE GATE aneb nová Orlická Brána 18.-19. září u Jablonného

A je to tady! Do Orlických Hor dorazil fenomén letošních evropských festivalů - spolupráce významných podniků na akcích nových či znovuzavedených. V překladu to znamená, že třetí zářiový víkend se máme opravdu na co těšit! Mnohokrát k oblakům vystoupivší hvězdy Xprnc a X-Massacre se dohodly s agilní agenturou Illu-Zion a právě na tento termín se rozhodli svolat opravdu velké množství regionálních zástupců kultury všeho druhu, aby společně důstojně zakončili letní sezónu 2009 a mohli se s klidným svědomím zavřít za brány klubů, kulturáků, diskoték a barů a někteří letos nadobro uložit svou techniku či aktivitu k dlouhému zimnímu spánku. Zeptali jsme se tedy pořadatele akce Viléma Kouta aka W2, co si máme pod názvem Eagle Gate představit.


Co nás tedy čeká?


Festival! A nebude to ledasjaký festival. Svým zaměřením, jak již bylo řečeno, bude představovat regionální kulturu v celém svém rozsahu, proto se návštěvníci mohou těšit na něco kolem 50 hudebních skupin všech možných žánrů od Folku a Country přes Bigbeat, Rock, Metal, Pop, Jazz, H/C, Punk, Ska a Reggae až po Breakbeat, Dnb a další taneční styly. Totéž nabídne skoro stovka regionálních DJs a MCs. Jak je již teď jasné, umělci se rozhodně nemohou vejít na jednu scénu, ale byla by škoda některé připravit o možnost podílet se na takovéto prestižní a zajímavé akci. Rozhodli jsme se tedy oproti původně plánovanému skromnému jednomu podiu maximálně rozšířit areál a nakonec to celé vypadá, že nebudou stačit ani ještě před pár dny zamýšlené 4 hudební scény včetně té obrovské hlavní. Festival ovšem nebude hudbou končit, ale naopak. Kromě ní na akci nalezneme filmový stan, divadelní pódium, různé výstavy, graffitti show, mnohá taneční vystoupení, různé performance a samozřejmě spoustu všelijakých stánků od blbůstek, oblečení, upomínkových předmětů a různých běžně potřebných věcí regionálních producentů až po nepřeberné množství občerstvení.


Kdo bude na festivalu vystupovat?


To zatím neprozradíme, ale budeme se ze všech sil snažit, aby si každý návštěvník našel většinu svých oblíbených regionálních interpretů. Jejich jména budeme průběžně zveřejňovat na internetových stránkách www.eaglegate.cz a v tiskových zprávách. V druhé polovině srpna potom zveřejníme kompletní lineup včetně časů jednotlivých vystoupení. Prozradím nyní jen to, že celý areál bude stylově rozdělen na hlavní Eagle Gate stage se zejména živou hudbou, XPRNC stage s nočním rovným beatem a odpoledním chilloutem, X-MASSACRE stage s kompletně zlomeným beatem, ILLU-ZION stage napříč hudebními styly a další místa pro performance, výstavy, divadla, kino, atd...


Jak budou jednotlivé scény vypadat?


Hlavní scéna festivalu bude skutečně monstrózní a věříme, že předčí i mnoho zavedených větších festivalů. Plánujeme čisté silné ozvučení EAV minimálně 2x16kW, skvělý light design, na kterém bude spolupracovat hned několik místních firem a v neposlední řadě dvě velkoplošné projekce po obou stranách podia. Další scény již tak monstrózní nebudou, ale protože v té době bude právě začínat klubová sezóna, rozhodli jsme se tak trošku nasimulovat klubovou atmosféru a ostatní podia tedy umístíme do velkokapacitních stanů. Nicméně scény budou mít svůj stylový design, výborný zvuk, příjemné profesionální osvětlení a projekce. Abychom co nejvíce přiblížili atmosféru klubu, v každém stanu bude i vlastní bar, WC a posezení. Jeden stan bude dále vyhrazen na kino, kde budou moci návštěvníci sledovat nezávislé, především němé filmy vztahující se k regionu a v dalším stanu bude téměř nepřetržitě probíhat nějaké divadýlko či performance. Design bude pak to hlavní, samozřejmě kromě super ozvučení, co bude spojovat celý festival v jeden celek.


Bude září, počasí může být všelijaké, co když bude zima a déšť?


Samozřejmě i na to myslíme. Vzhledem k tomu, že v té době již mnoho open air festivalů není, budeme mít k dispozici velké množství velkokapacitních stanů nejen pro "kluby", "kino" a "divadlo", ale taktéž v dostatečné vzdálenosti od hlavního podia bude zastřešení pro návštěvníky, které v případě pěkného počasí půjde ihned na začátku festivalu pryč. Dále v "klubech" počítáme s horkovzdušnými fukary, aby při nočních teplotách, které v září mohou dosáhnout i někam skoro k nule, bylo příjemně teplo a sucho.


Vše bude evidentně, jak bývá u XPRNC, X-MASSACRE a ILLU-ZION standardem, perfektně připraveno a nezbývá tedy než věřit v úspěch takovéto ojedinělé akce a těšit se paradoxně na konec léta, kdy vše vypukne. Sledujte stránky projektu na adrese www.eaglegate.cz, pořadatel slibuje již od půlky července vstupenky přes internet za více než přijatelnou cenu.
KEEP ON CONNECTED
- = 26.06.2009, subsist = -

Infokanál M-Y.CZ
© 2000 R.A., R.D., R.K., P.T. autorské podmínky