- - = = Články | Akce | Fotoreporty | Links = = - -
TRIP 2 HOUSE 27.11. na Šedivci

Rok 95-98. A Trip 2 house, dance underground na rádiu Life ….. kdo ví ani přemýšlet nemusí a příjde:-)


Co napsat, když se člověk nechce dokola opakovat. Po roce už jsem si říkal, že je čas udělat další vzpomínačku. Rok se protáhnul o další půlku, jelikož v dnešní době najít termín, který je volný a solidní bývá vážně kumšt. Volba tedy padla na sobotu 27.11.2010. O tom, že na plakátě k této akci jsou napsaní djs Mulli, GG a Subsist není třeba více se rozepisovat, to už je nepsané pravidlo. Přemýšlel jsem koho pozvat, a poté co jsem od ABho slyšel, že „Vrtulník Majkl V teď hrozně chlastá“, tak dalšího koho si budu moci v hlavě odfajfkovat z těch oldskooláků, které bych chtěl jednou pozvat, bude dj AIFFEL. Dj, který po jednom telefonátu a bez bookingových kravin rád přijal pozvání na akci, kde se schází stará garda a vzpomíná … Vzpomíná jaký to tehdy bylo …. zda lepší či horší, to ať každý zváží sám. Samozřejmě, v začátcích bylo vše nové, neokoukané, neoposlouchané. Člověk neměl hudbu na zlatém podnose jako v dnešní době, proto si hudby vážil. Nechtěl bych už psát slova back to underground, protože v undergroundu jsem nikdy nebyl, jen možná tak na kraji hudební společnosti, kdy ostatní měli taneční hudbu za tyč, trubku, tyč. A teď na ni paří. Sráči  A taky, v undergroundu je tma a zima, od toho jsou tu jiní. Takže zase jednou za čas na Šedivci back to old school


Pokud bychom se bavili o někom, kdo byl jeden z průkopníků taneční hudby v ČR, jeden z typů určitě padne na dje Aiffela. Byl počátek 90. let a pražák Aiffel stál u zrodu taneční scény u nás a společně s Loutkou a Bidlem tvořili jednu s nejstarších partiček, které se kolem scény točili. Jinými slovy řečeno, začínal v dobách, kdy hudba, kterou máme rádi byla ještě v plenkách a možná byli v plenkách i někteří z vás. V té době si založil krámek s deskami a dj technikou, v té době to byl krámek asi jediný, s názvem Aiffel records, který funguje dodnes. Osobně jsem si myslel, že v dnešní době už nehraje, neb není tak profláklej jako Loutka, ale minulý X-massakr mě vyvedl z omylu. Informací o tomhle panáčkovi je jak šafránu a když ani Google nepomohl bylo lepší se ho zeptat osobně ….


Přiznám se, že první mé hudební setkání s tebou je z r. 95, kdy vyšla House party 1, kterou jsi kompiloval s OO Bidlem FX. Jak vzpomínáš na ty doby, kdy bylo vše v plenkách?

Na tyto časy vzpomínám v dnešní době nejraději, bylo to něco opravdového, fascinujícího a tajuplného.


Máš nějaké zprávy o Bidlovi, přemýšlel jsem o něm na T2H, ale to je asi utopie ne?

S Pavlem Bidlem jsem chodil do základky a bydleli jsme na stejném sídlišti. Hodně mi pomohl a patří mu veliké díky. Jsem s ním stále v kontaktu, žije v Americe, kde tvoří stále novou music.


Vzpomínáš na Trip 2 House, ABíčkův rádiový pořad na rádiu Life?

Zrovna asi před měsícem jsme se s Alešem potkali a vzpomínali na první akce v Pardubickém L-klubu, kde jsem hostoval – lidé si moc vážili každé party a atmosféra byla nepopsatelná. Zpět k radiu, ani bych to asi nespočítal, kolikrát jsem byl hostem tohoto pořadu, bylo to moc fajn.


Zatímco Loutka i přes ty roky docela jede, ty už jsi tak nějak v ústraní. Možná se mně to zdá jako mimopražskému. Abych ti pravdu řekl, myslel jsem, že už nehraješ, jak to tedy je?  Kde tě můžem slyšet?

Michal se věnuje stále dj-ingu, zatímco já jsem se přesunul do role managera a věnuji se více našemu obchodu nejen pro dj´s. Hraní jsem rozhodně nenechal a hraji rád, akorát to mám spíše jako hobby, takže se nikam netlačím a tudíž o mě v médiích není asi vůbec slyšet.


Jaký máš názor na dnešní house music? Nemáš pocit, že trochu upadá? Nevychází tolik dobrý desek nebo možná house umřel?

House určitě neumřel, akorát publikum, které ho před lety více poslouchalo zestárlo a už se v klubech moc často nevyskytují – řečeno v kostce. Dnešní tracky jsou především o zvuku a dost často se inspirují právě z let minulých.


Jak šlape tvůj obchod Aiffel records (www.aiffel.cz)? Který styl teď frčí dle prodeje desek?

Bohužel jsme zhruba před 2 roky přestali prodávat nové vinyly. Zájem o vinyl jako medium dost upadl – aspoň tedy u nás, a v současnosti převažují nové technologie a hodně málo djs hraje z gramofonů, takže asi tak…


Před skoro rokem jsi hrál na vánoce v Ústí nad Orlicí a zahrál jsi starý Underworld, což mě hodně potěšilo. Tím chci říct, že akce Trip 2 House je veskrze vzpomínková akce na doby minulé, staré desky jsi tedy doufám neprodal 

Kdysi jsem řekl, že NEBUDU svůj archív rozprodávat a tak se i stalo. Je to pro mě část života,

na kterou velmi rád vzpomínám a právě vinyl tu vzpomínku uchová úplně maximálně. Myslíš, že MP3 bude mít tuto vlastnost za pár let také?


Ok. Díky za krátký rozhovor a v sobotu 27.11. se budeme těšit.

Nemáš vůbec zač a již teď se těším na akcičku, kde se pokusím vyštrachat nějaké staré flákoty, které mnozí třeba ani nepoznají, uvidíme…
- = 16.11.2010, subsist = -

Infokanál M-Y.CZ
© 2000 R.A., R.D., R.K., P.T. autorské podmínky