- - = = Články | Akce | Fotoreporty | Links = = - -
Proč legalizovat?

Co přinese legalizace "trávy"? Proč ji legalizovat?

Na úvod bych rád zdůraznil, že tento příspěvek je čistě jen můj osobní názor, nereprezentuji žádnou politickou stranu či názorové hnutí.

Lidi, ptám se: ¨Proč legalizovat další drogy? Nemá naše společnost již starosti s těmi, které uznala? Co si myslíte, že přinese legalizace?

Myslím, že legalizací se nevyřeší prakticky nic. Neoznačujte mě za blázna, ale přeci dnes není trestné trávu konzumovat. Je trestné ji přechovávat ve větším množství než malém, což je sice nešťastná formulace zákona a výhoda policistů, kteří si chtějí třeba udělat čárku že někoho šoupli za katr za drogy, ale není ji trestné konzumovat! Je pravda, že zmíněná pasáž dává obrovské možnosti policistům vše nafouknout a opravdu někoho šoupnout za mříže, proto já bych spíš uvítal novelizaci příslušného zákona, kde by se měla zvolit lepší formulace.

Docela těžko si dovedu představit legální prodej trávy. Nemyslete si, že každý bude moci mít políčko a pěstovat si tu svoji "kytku" a bude ji moci někomu prodávat. To by si asi musel zřídit nějaké oprávnění na určitou živnost (opravdu nevím, jak by se jmenovala - že by zemědělská činnost) a z k každého lístku platit daně do státní kasy. A navíc, určitě by se toho chytly naše ziskuchtivé společnosti, které by začaly s expanzí jointů na běžný trh. Dovedu si i představit jejich úžasné reklamní kampaně.

Nemyslím si, že nelegalizací trávy naše společnost nikoho diskriminuje. Srovnávání nelegalizace s pronásledováním některých náboženských směrů je naprosto zcestné a absurdní.

Abych to neprotahoval:

legalizace trávy určitě přinese zisky jejím prodejcům, naší společnosti další neřešitelný problém.

Někdy sleduji lidi, kteří žádají legalizaci, jejich ústa jsou plná všemírových myšlenek a krásného světa. Lidi, kteří hají něco, co člověka spíš odtrhává od reality života, namísto toho, aby v něm vybudila schopnost zlepšit realitu našich životů.

Svoboda jednoho člověka končí tam, kde začíná svoboda druhého. S legalizací by mohlo dojít k ohrožení svobody dalších nic netušících občanů (a to se děje již dnes např. alkoholem či tabák.výrobky).

Na závěr jeden postřeh: podle současných výsledků se zřejmě do PSP ČR již nedostane pan poslanec Severa, kterého dost lidí obviňuje, že proti legalizaci bojuje a snaží se dostat všechny "feťáky" za mříže. Tak třeba oslavujte, ale i naděje někdy umírá, dovedu si jen těžko představit, že vládá sociální demokracie (která je tvořena především starší generací) legalizaci umožní.

Zkuste si reálně představit, co bude zanmenat legalizace dalších drog pro naší společnost a pro naše budoucí děti? Co bude znamenat pro svobodu každého jednotlivce (který např. ke své svobodě nemusí hulit cosi zeleného a smrdutého:o)!?


Legalizovat? Ano! článek, přinášející argumenty pro legalizaci MJ
Jednička proti drogám - web m.č. Praha 1, věnovaný drogové prevenci
Legalizace marihuany,ano či ne?! fórum o legalizaci. Prosím, připojte se k diskuzi!

- = 17.06.2002, rudy = -

Infokanál M-Y.CZ
© 2000 R.A., R.D., R.K., P.T. autorské podmínky