- - = = Články | Akce | Fotoreporty | Links = = - -
Skateboarding v Žamberku?

Takže věc se má tak, že po tříleté snaze mladých "skejťáku" vybudovat ve městě skatepark za pomocí pánů radních se stále Nedaří. Pochopitelně peníze nejsou . jak jinak , ale větší snaha ze všech stran by taky nebyla marná.

První pozitivní věc byla, když se letos před létem podařilo sehnat prostor , který je vhodný jednak pro nás skatery , ale i pro ostatní občany. Jedná se o prostory zimního hokejového stadiónu v Dlouhoňovicích. Chtěl bych tímto poděkovat starostovi Dlouhoňovic panu Vychovi , který našim požadavkům vyhověl a umožnil nám , alespoň do zimy mít kde skejtovat. Není to přímo v Žamberku , ale jsme rádi i za toto.

ilustrační fotoNa stadiónu je vynikající povrch a prostor je obrovský. překážky jsou vyráběny amatérsky a narychlo , ale vyhovující. Druhá velmi pozitivní věc je , že se našel človíček , který téměř ani neví, co to vlastně skate je a který více méně sám oběhal větší i menší firmy a zajistil tak sponzorsky částku 13 000 kč. ZDENDO KREJČÍ, timto ti díky moc!!!! A sponzorům samozřejmě taktéž. Děkujeme!!! Tato suma bude zcela jistě použita na stavbu nějaké větší překážky. Tímto mi nahrává třetí novinka a tou je krytá hala přímo v Žamberku v prostorách sousedících s firmou Velorex. Vše je v jednání s majitelem objektu , takže nebudeme předbíhat. Již brzy se dozvíme, zda-li hala bude, či nebude. Kdyby dopadl tento prostor, znamenalo by to možnost skejtování v zimě . To je velká výhoda pro zdokonalováni v tomto extremním sportu. Můžeme se tak rozvíjet a ne čekat, než roztaje poslední sníh a poté začít skejtovat.

Na závěr tedy ještě jednou všem děkujeme a jsme rádi, že se věc pohnula k lepšímu. Jenom je nám líto, že žamberští páni radní nemají moc velký zájem řešit problém této "početné a věkové skupiny".


- = 29.09.2001, Majk = -

Infokanál M-Y.CZ
© 2000 R.A., R.D., R.K., P.T. autorské podmínky